Chcesz zadbać o swoje ciało?
Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na problemach takich jak:
nietrzymanie moczu, kału i gazów
gazy pochwowe i uczucie luzu w pochwie
wypadanie narządów
bolesne miesiączki
bolesne stosunki
pochwica i wulwodynia
ból spojenia łonowego
bóle w obrębie miednicy
rozejście mięśnia prostego brzucha
Fizjoterapia położnicza obejmuje okres przygotowań do ciąży, ciążę oraz połóg. Odpowiednio przeprowadzona terapia oraz wprowadzenie do życia codziennego właściwych obciążeń i aktywności może wspomóc zajście w ciążę oraz zmniejszenie dolegliwości ciążowych i połogowych. Szczególnie istotnym elementem terapii jest przywrócenie odpowiednich napięć w ciele, a zwłaszcza w okolicy miednicy, aby macica miała swobodę podczas jajeczkowania i rośnięcia. Ma to też niemałe znaczenie dla dziecka podczas porodu, ponieważ właściwie ustawiona macica i symetryczne jej skurcze ułatwiają maluchowi wstawianie się w kanał rodny i same narodziny.
W gabinecie zajmuję się:
wsparciem w zajściu w ciążę
wsparciem w obrocie dziecka
dolegliwościami ciążowymi, takimi jak:
duszności
zgaga
zaparcia
uczucie ciągnięcia w okolicy brzucha
nietrzymanie moczu w ciąży
bólami różnego rodzaju
wprowadzaniem bezpiecznej aktywności
przygotowaniem do porodu - pozycje łagodzące ból porodowy, sposoby radzenia sobie z bólem porodowym, pozycje porodowe
łagodzeniem napięć w ciele
problemami z laktacją - zastoje, nawały
edukacją przedporodową
przygotowaniem do okresu połogu
opieką nad kobietą w połogu - wizyta połogowa obejmuje szczegółową diagnostykę całego ciała.
Terapia blizn staje się coraz bardziej popularna z uwagi na wzrost świadomości odnośnie wpływu blizn na poszczególne układy ciała. Mogą one powodować dolegliwości układu ruchu, takie jak bóle stawów, uczucie ciągnięcia i napięcia, ale również bóle głowy, problemy z wypróżnianiem, bolesne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę i wiele wiele innych. Dodatkowo dochodzą objawy zlokalizowane w obrębie samej blizny, na przykład niedoczulica bądź przeczulica, swędzenie, pieczenie, kłucie czy reagowanie na zmiany pogody.
Każda blizna, niezależnie od jej rozległości i sposobu powstania powinna zostać poddana diagnostyce. Najlepiej, gdy zostanie poddana terapii już na etapie gojenia lub jeszcze przed operacją! Jednak żadna blizna nie jest zbyt stara na pracę. Nawet ta sprzed kilkudziesięciu lat.
W gabinecie wykorzystuję podejście integracyjne w terapii blizny, które łączy ją z układami ciała. Badam więc ewentualne zaburzenia w układach krążenia, czy nerwowym, a sama terapia obejmuje opracowanie manualne, pracę z przyrządami oraz autoterapię. Nieraz konieczna jest również terapia odległych od blizny miejsc, w celu przywrócenia odpowiednich napięć i homeostazy.
Terapia stresu i bólów głowy skupia się na rozluźnianiu struktur, nieraz odległych, które poprzez zwiększone napięcie mogą prowadzić do patologii w jej obrębie. Pracujemy jednak nie tylko w okolicy głowy, ale także na szyi, ramionach, przeponie, czy brzuchu. Poprzez pracę na nerwie błędnym wprowadzam pacjenta w stan relaksu i redukuję wpływ stresu na ciało.
W terapii wykorzystuję pracę manualną, ale również elementy pinoterapii oraz igłoterapii, dopasowując terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Fizjoterapia stomatologiczna to szerokie pojęcie obejmujące diagnostykę i pracę z wieloma wadami aparatu mowy i żucia. Niejednokrotnie praca ta łączy się z terapią kręgosłupa, z powodu silnego związku pomiędzy wadami zgryzu, a ustawieniem kręgosłupa. Praca jest więc wielopoziomowa i wieloetapowa i dlatego też wymaga współpracy ze stomatologiem i/lub ortodontą.
W naszym gabinecie skupiamy się głównie na problemach okolicy stawów skroniowo żuchwowych, z którymi problemy mogą powodować nie tylko ból ich okolicy, ale też bruksizm, piski i szumy uszne, czy bóle głowy. Praca obejmuje terapię manualną, ćwiczenia, masaże, w tym elementy masażu transbukalnego, terapię zatok itp.
Wodoroterapia – innowacyjna metoda terapeutyczna z wykorzystaniem wodoru molekularnego.
W naszym gabinecie możesz wypożyczyć urządzenie OLV-1800 o wydajności 1800ml na minutę. Generuje on Gaz Browna, czyli mieszankę tlenu i wodoru w proporcji 1:2 (600ml/min tlenu i 1200ml/min wodoru).
Posiadamy też możliwość korzystania z okularów wodorowych, które działają wspomagająco w schorzeniach narządu wzroku oraz regenerująco. Polecane są również dla osób pracujących przy komputerze i chcących zniwelować efekt worków pod oczami.
O co chodzi z tym wodorem?
Wodór jest silnym przeciwutleniaczem (antyoksydantem). Antyoksydanty to naturalne związki chemiczne chroniące organizm przed negatywnym działaniem wolnych rodników. Czym są wolne rodniki? Wolne rodniki to atomy tlenu posiadające wolne elektrony. Dążą one do odebrania brakującego elektronu innym komórkom. W efekcie komórka (a dokładnie jej błona komórkowa, a nawet materiał DNA) której zabrany został elektron zostaje uszkodzona. W ten sposób uszkadzane są również struktury białkowe będące budulcem komórek, tkanek i narządów naszego organizmu. Nasz organizm posiada systemy antyoksydacyjne, niestety ilość czynników prowadzących do stresu oksydacyjnego przewyższa możliwości antyoksydacyjne. Stres oksydacyjny to przedłużający się stan nierównowagi pomiędzy procesami utleniania i antyoksydacją. W sytuacji zaburzenia równowagi między utlenianiem a antyoksydacji organizm szczególnie narażony jest na wiele chorób.
Więcej informacji: https://femmemed.pl/wodoroterapia-lek-na-wiele-chorob/#Wodoroterapia_i_wodor_molekularny_-_co_to
Czym jest trening funkcjonalny? Tak, jak mówi jego nazwa, skupia się on na funkcji, czyli na tym, co jest ci potrzebne do codziennego życia, aby żyć bez bólu i... bez problemów.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń wykonujemy diagnostykę i precyzujemy cele pacjenta, aby móc dobrać ćwiczenia, które będą go wspierać. W przypadku kobiet w ciąży i połogu, cele te zazwyczaj są tożsame lub podobne, jednak każdorazowo wykonujemy badanie, które pokaże nam największe deficyty i możliwości ciała. W treningu nie rzadko posiłkujemy się również terapią manualną.